Oświetlenie blatów kuchennych – jaki wybrać profil i jak zamontować?

Profile LED to nowoczesne rozwiązanie, cechujące się szeregiem korzyści. Prezentują się niezwykle atrakcyjnie, odprowadzają ciepło, chronią taśmę LED przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, a także ułatwiają jej montaż! Postawienie na to rozwiązanie wydaje się oczywiste z perspektywy każdej osoby, która ceni sobie walory estetyczne połączone z dużym stopniem funkcjonalności. W tym artykule postaramy się pomóc ci w wyborze odpowiednich profili LED do oświetlenia blatu kuchennego oraz podpowiemy, jak je zamontować.

Aluminiowy profil prosty montowany nad środkiem blatu

Popularne i niezwykle praktyczne rozwiązanie, gwarantujące równomiernie rozproszone światło na całej powierzchni blatu. Wybór tego profilu przy takim sposobie montażu gwarantuje komfortowe i bezpieczne przygotowywanie posiłków. Jednym z atutów tego sposobu zamontowania profili jest to, że część światła rozprasza się na ścianę — pozwoli to na wyeksponowanie płytek, podkreślając designerski charakter mieszkania.

Oświetlenie blatu -profil prosty

 

Ważne jest również to, że przy prostych profilach świecących w dół, diody LED nie są widoczne, kiedy ogląda się je z boku. W przypadku kuchni połączonej z salonem pozwoli Ci to uniknąć oślepienia przez światło podczas oglądania telewizji.

Aluminiowy profil kątowy — montowany w rogu, na styku ściany i szafek

Profil LED zamontowany w ten sposób to gwarancja doskonale oświetlonego środka oraz skraju blatu. Wybór ten pozostawia ścianę nieco niedoświetloną, co przy umiejętnym zastosowaniu, może nadawać kuchni unikalnej atmosfery.

oświetlenie blatu profil kątowy

Rozwiązanie to nie jest zalecane przy kuchniach połączonych z salonem — diody LED będą widoczne z boku, co może skutkować rażeniem w oczy osoby, które znajdują się poza częścią kuchenną.

Aluminiowy profil prosty — montowany w rogu, na styku ściany i szafek

W przeciwieństwie do poprzedniej metody, ta charakteryzuje się szczególnie mocno oświetloną ścianą oraz otaczającą ją przestrzenią. Nie oznacza to, że blat pozostaje niedoświetlony — zwykle siła odbitego od ściany światła jest wystarczająca, aby zapewnić odpowiednią ilość naświetlenia również na blacie.

Wybór ten cechuje się mniej intensywnym oświetleniem centralnego blatu, niż poprzednie dwa rozwiązania, można jednak temu przeciwdziałać poprzez zamontowanie mocniejszej taśmy LED.

profil led na wymiar

Podobnie jak w pierwszej zaproponowanej przez nas metodzie, tutaj również diody LED nie są widoczne z boku, dzięki czemu ten typ montażu świetnie sprawdzi się w salonach łączonych z kuchnią.

Jaki profil i rodzaj montażu wybrać?

Na to pytanie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź — wszystko zależy od twoich osobistych preferencji, a także tego, w jaki sposób zostało zaprojektowane twoje mieszkanie. Szeroki wachlarz możliwości daje ci dużą swobodę, a jeśli masz problem ze znalezieniem wyboru idealnego dla siebie, nasi specjaliści chętnie ci w tym pomogą!

Proponujemy energooszczędne, ekskluzywne, najtańsze i zarazem najlepsze rozwiązanie oświetlenia blatów kuchennych.

Zapraszamy do kontaktu:
☎️Zadzwoń 660 778 353
📧napisz : [email protected]
📌Przyjdź: Głogów, ul.Budowlanych 6E
poniedziałek – piątek 9:00-17:00
sobota 9:00-13:00
Maliki oświetlenie i technologia LED-zespół ekspertów oświetlenia na wymiar.
nasze realizacje

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.