Oświetlenie blatów kuchennych LED

 Oświetlenie blatów kuchennych wymaga odrobinę wiedzy, postaram się krótko opisać jak szybko i idealnie dopasować  oświetlenie do swoich oczekiwań i cieszyć się z poprawnie oświetlonych blatów.

Oświetlenie główne kuchenne, które staje się powoli częścią bardziej dekoracyjną, doskonale uzupełni oświetlenie blatów.
 Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ bardzo często podczas czynności wykonywanych w kuchni zasłaniamy główne źródło światła. I tutaj najlepiej sprawdzi się energooszczędna taśma LED.

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia ledowego do kuchni?

Wybierając taśmy LED musimy przede wszystkim określić swoje potrzeby, i odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.

  • Jaki efekt nas interesuje?
  • Jak odpowiednio dobrać moc i barwę światła?

Najłatwiej będzie przyjąć, że wartość czyli tzw. moc przyjmiemy w lumenach – jednostka miary strumienia świetlnego – im większa tym jaśniej. Najlepsze parametry do tego rodzaju rozwiązań są taśmy co dają min. 1800 lm na 1 metr. Nie mamy co się martwić, że światło może być zbyt intensywne, do takiego światła zawsze możemy zastosować ściemniacz wzbogacając takie oświetlenie o dodatkową funkcję. Jakiej barwy światło- no cóż, teoretycznie do pracy zalecane jest światło barwy zimnej ok 6000 – 6500K , jednak jest to sprawa indywidualna i zależy zarówno od gustu jak i od aranżacji wnętrza.

Drugą istotną sprawą jest odpowiedni dobór profili i klosza. Wielu z nas na początku zadało sobie pytanie czy umieszczanie taśmy w profilu jest niezbędne. A więc – tak, profil, w którym umieścimy taśmę to nie tylko funkcja ozdobna – odpowiednio dobrany i założony klosz dodatkowo równolegle rozprasza światło na danej powierzchni zalecany mleczny – lekko pochłania światło ale strumień jego staje się miękki i przytulny lub tzw. szroniony lekko zmiękcza światło nie pochłaniając go. Profile również, pełnią funkcję odprowadzania ciepła z taśmy co przyczynia się do podniesienia jej wydajności i żywotności. Dodatkowo taśma zabezpieczona w taki sposób staje się ekskluzywnym wykończeniem.

Kolejnym krokiem do stworzenia tego idealnego oświetlenia blatu kuchennego to właściwy wybór zasilacza oraz włącznika.  Przyjmijmy, że oświetlamy blat o długości 3,5 m taśmą typu 2835  
Pobór mocy tej taśmy to 16W/m przy emisji strumienia światła 1800 lm ,  zalecany zasilacz to 70W. Zawsze powinien mieć lekki zapas mocy, nigdy nie powinien być słabszy od zalecanego, ponieważ może uszkodzić taśmę lub sam ulec zniszczeniu. Jeśli chodzi o włączniki to mamy spory ich wybór. Zarówno włączniki dotykowe jak i machowe,  doskonale sprawdzają się z taśmami LED, a ich wybór to kwestia potrzeb i pomysłowości.

Dzięki szybkiej ewolucji tej techniki montaż takiego zestawu jest bardzo prosty i nie wymaga lutowania. Profile można zamontować na uchwyty lub piankową taśmę samoprzylepną , która bardzo fajnie eliminuje nierówności szafek , taśmę led z pozostałymi częściami łączymy złączkami typu klik, klosz wsuwamy lub zatrzaskujemy teraz jeszcze tylko wtyczka do zasilania i klik włączamy i podziwiamy z dumą naszą piękną iluminację.

Stwórz idealny zestaw oświetlenia LED z nami!

Razem stworzymy Twój indywidualny zestaw LED do kuchni. Weźmiemy pod uwagę wszystkie szczegóły: wymiary szafek, możliwość ingerencji w mebel i styl aranżacji Twojej kuchni. Pomożemy również zadecydować, czy do podświetlenia Twojej kuchni bardziej pasuje światło taśmy LED o barwie białej ciepłej czy białej zimnej. Otrzymasz kompletny zestaw LED do oświetlenia Twojego blatu kuchennego.

Zapraszamy do sklepu
67-200 Głogów
ul.Budowlanych 6E
online: 
taśmy LED do oświetlenia blatów kuchennych
Gotowy zestaw do oświetlenia blatów kuchennych
tel.796174997

 

Rating: 5
10 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.