Jak wybrać i zamontować LEDy do biurka?

Oświetlenie LED do biurka możesz dopasować idealnie do wymiarów mebla i swoich potrzeb. Bez względu na to czy chcesz mieć dobrze doświetlone miejsce do nauki czy LEDy gamingowe – z naszego poradnika dowiesz się jak to zrobić. 

Oświetlenie LED do komputera i na biurko ma wiele zalet. Po pierwsze jest energooszczędne, więc możesz pozwolić sobie na zainstalowanie tylu źródeł światła ilu potrzebujesz. Możesz dokładnie dobrać barwę i natężenie konkretnych lamp i taśm, dzięki czemu możesz mieć nie tylko oświetlenie do czytania czy pracy przy komputerze. Oświetlenie LED do biurka może pełnić też funkcję lampki nocnej lub efektownego oświetlenia RGB do monitora dla gracza. 

Jak zainstalować LEDy do biurka?

Oświetlenie LED do biurka to nie tylko taśmy z diodami. Potrzebne są elementy montażowe i elektronika do sterowania oświetleniem.
120274925_2670320233185490_682583462103398988_o

Zestaw oświetlenia LED do biurka powinien zawierać:

  • Taśmę LED,
  • Profil aluminiowy do taśm LED,
  • Klosz do profilu,
  • Zaślepki,
  • Uchwyty do profilu,
  • Zasilacz LED,
  • Kontroler LED (pilot),
  • Przewód do montażu taśmy LED,
  • Gniazda.

Kupowanie każdego z elementów osobno nie jest najlepszym pomysłem, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy. Samodzielny montaż taśm LED wymaga jej umiejętnego zlutowania lub zastosowania odpowiednich złączek. Wybór zasilacza również nie może być przypadkowy – im dłuższa taśma, tym naturalnie większy pobór mocy. Połączenie taśmy i zasilacza nie jest trudne, ale wymaga specjalistycznej wiedzy, szczególnie gdy decydujesz się na montaż kolorowego oświetlenia RGB. 

Zdecydowanie lepiej jest zamówić gotowy zestaw ledów do biurka na wymiar. Wówczas otrzymujesz odpowiednio docięte profile LED, zaślepki i taśmy. Profesjonalne zaciśnięte kable zasilające i wszystkie niezbędne elementy elektroniczne, które zapewnią prawidłowe sterowanie i zasilanie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że profesjonaliści wykonają całość bardzo estetycznie, zatem efekt końcowy będzie zdecydowanie lepszy. Montaż gotowego zestawu na biurku to już właściwie czysta przyjemność – bez kłopotu zrobisz to samodzielnie.

Jak rozmieścić oświetlenie LED nad biurkiem?

Taśmy LED mają tę zaletę, że możesz je zainstalować dokładnie tam, gdzie chcesz. Jeśli nad blatem masz półki wiszące, oświetlenie biurka można zrobić podobnie jak nad blatem roboczym w kuchni. Taśmy LED w profilach aluminiowych można dobrać tak, aby światło padało w wybranym kierunku. Profil płaski pozwoli skierować światło w dół. Zatem umieszczenie go na środku półki nad biurkiem da nam równomierne oświetlenie całej powierzchni blatu. Przesunięcie profilu w stronę ściany sprawi, że światło padać będzie nie tylko na blat, ale również na ścianę. To dobry sposób, aby dobrze doświetlić powierzchnię roboczą oraz np. tablicę magnetyczną z notatkami. 

Profil narożny zamontowany w rogu pod półką oświetli znacznie większą powierzchnię. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dobrać natężenie światła, które nie będzie drażnić wzroku. Diody będą dobrze widoczne dla osoby siedzącej przy biurku oraz na przykład z poziomu kanapy czy łóżka. Klosz mleczny będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem, ładnie rozproszy światło diod i sprawi, że będzie ono łagodniejsze dla wzroku. 

Gdzie jeszcze zamontować LEDy na biurko?

Taśma LED to dobre rozwiązanie do podświetlenia krawędzi blatu, dzięki temu klawiatura komputera będzie dobrze oświetlona. Ledy na półkach nad biurkiem to doskonały pomysł, aby wyeksponować dekoracje i kolekcje książek. Natomiast zainstalowanie takiego oświetlenia w szufladach sprawi, że łatwiej znajdziesz to, czego szukasz. 

Taśmy LED w profilach można wykorzystać również do stworzenia ciekawej kompozycji na ścianie, przy której stoi biurko. I tutaj ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia, bowiem takie oświetlenie LED na wymiar możesz zamówić w dowolnych rozmiarach. 

Podejmując temat oświetlania na biurko nie sposób nie wspomnieć o ledach gamingowych. Są to zestawy oświetlenia do monitora i biurka dla gracza. Natężenie i kolor światła można synchronizować z grą lub oglądanym filmem – daje to niesamowity efekt. Obraz wyświetlany na monitorze ulega optycznemu poszerzeniu, a kolorowa iluminacja zachwyci nie tylko graczy. 

LEDY gamingowe to nie kolorowe podświetlenie krawędzi biurka, podkładki pod klawiaturę i mysz oraz wiele innych ciekawych elementów. Biurka z podświetleniem LED wyglądają niesamowicie. Twoje stanowisko do pracy, nauki i rozrywki może wyglądać dokładnie tak, jak chcesz. Oświetlenie biurka LED na wymiar stwarza nieskończone możliwości aranżacji. Od eleganckiego i minimalistycznego oświetlenia biurka do pracy, po stworzenie niesamowitego biurka gamingowego LED.
Elektronika (2)

 

Szukasz porady przy doborze oświetlenia? 
Zapraszamy do kontaktu: 
☎️Zadzwoń 660 778 353 
📧napisz : [email protected] 
📌Przyjdź: Głogów, ul.Budowlanych 6E 
poniedziałek - piątek 9:00-17:00 
sobota 9:00-13:00 
Maliki oświetlenie i technologia LED-zespół ekspertów oświetlenia na wymiar. 
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.