Oświetlenie LED do szuflad

Oświetlenie to niezbędny element wykończenia mieszkania – wybieramy je głównie ze względu na funkcjonalność, czasem pełni też rolę dekoracyjną. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest oświetlenie LED do szuflad. Pozwala sprawnie znaleźć to, czego potrzebujemy, nawet jeśli szuflada wypełniona jest drobiazgami. W jakich pomieszczeniach warto zamontować oświetlenie LED w tym miejscu?

1.szuflada-01

 

Oświetlenie LED w szufladzie dla niektórych może się wydawać zbędnym gadżetem. Nic bardziej mylnego! To prosty i estetyczny sposób, by szybko znaleźć przedmioty w miejscu, do którego zakamarków dociera niewiele światła. 

Oświetlenie LED do szuflad kuchennych

Listwy LED możemy zamontować w kuchni jako uzupełnienie górnego oświetlenia, oświetlenia wewnątrz szafek i oświetlenia blatu roboczego. Sprawdzi się w górnej szufladzie na sztućce, szufladzie na przybory kuchenne czy inne, drobne akcesoria. W przypadku kuchni bez okna lub aneksu kuchennego w głębi salonu, gdzie nie ma dostępu do naturalnego światła, szybko przekonamy się o zaletach oświetlenia LED do szuflad kuchennych. Dopasowaną do wymiaru szuflady listę montujemy w górnej części korpusu – włącza się ona i wyłącza automatycznie, podczas wysuwania frontu i po jego zamknięciu. 

oświetlenie led do szuflad

 

Oświetlenie LED w szufladzie zabudowy łazienkowej 

Innym miejscem, w którym warto pomyśleć o oświetleniu LED jest łazienka. Szuflady to wygodny element nie tylko zabudowy kuchennej, ale też łazienkowej. Są dobrym sposobem na przechowywanie kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, ale też środków czystości, leków i rozmaitych artykułów higienicznych. Łazienka jest pomieszczeniem, które łączy wiele funkcji, w którym na ogół trzymamy wiele przedmiotów, często drobnych. W blokach i apartamentowcach rzadko projektuje się okna łazienkowe, więc tu również polegamy na kilku źródłach sztucznego światła – na suficie i nad lustrem. Oświetlenie LED do szuflad będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych punktów. 

Listwy LED do szuflad (i nie tylko) w garderobie i szafie wnękowej

Oświetlenie LED sprawdza się także w przypadku szuflad w garderobie. Garderoba to wymagające miejsce – często nieduże, bez okna, wypełnione od podłogi po sufit ubraniami, butami i akcesoriami. Oświetlenie górne daje równomierne światło w całym pomieszczeniu, ale jest niewystarczające do doświetlenia konkretnych obszarów i zakamarków. Stąd podczas projektowania, od razu uwzględnijmy dodatkowe źródła światła – listwy nad wiszącymi rzeczami, w narożnikach mebli oraz właśnie w szufladach, w których, oprócz odzieży, trzymamy standardowo bieliznę i akcesoria. Oświetlenie LED w szufladzie szafy wnękowej ma dodatkową zaletę, jeśli znajduje się ona w sypialni – dyskretnie doświetla przestrzeń. Jeśli szykujemy się do pracy lub do szkoły i wybieramy ubrania wcześnie rano, nie budzimy pełnym światłem pozostałych domowników. 

szafa

 

Oprawy wykonywane są w naszej pracowni pod zamówienie klienta,  dzięki czemu istnieje możliwość ustalenia wielu aspektów technicznych lampy m.in :

  • Barwa światła
  • Długość oprawy
  • Kolor oprawy

Montaż oprawy do szuflad jest tak prosty, że można ją zamontować w ciągu kilku minut. Oprawy są wykonane na wymiar , więc bez problemu dopasujemy je do wielkości szuflady, przykręcając wkrętami do górnej części korpusu
Dzięki wbudowanemu czujnikowi optoelektronicznemu Lampa LED włącza się przy otwarciu szuflady i wyłącza automatycznie po zamknięciu szuflady.
Zobacz film:

 

Szukasz porady przy doborze oświetlenia?
Zapraszamy do kontaktu:
☎️Zadzwoń 660 778 353
📧napisz : [email protected]
📌Przyjdź: Głogów, ul.Budowlanych 6E
poniedziałek – piątek 9:00-17:00
sobota 9:00-13:00
Maliki oświetlenie i technologia LED-zespół ekspertów oświetlenia na wymiar

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.