Oświetlenie na Walentynki – romantyczne rozwiązania dla Twojego mieszkania

Niezależnie od tego, w jaki sposób planujemy spędzić Walentynki, warto zadbać o adekwatny wystrój naszego domu lub mieszkania. A jednym z najważniejszych elementów tworzenia odpowiedniego, pasującego do tego dnia, nastroju jest oświetlenie. Potrafi ono diametralnie odmienić klimat danego pomieszczenia i w prosty sposób dopasować je do naszych oczekiwań.

Jak stworzyć romantyczną atmosferę?

Przygotowując walentynkowe dekoracje, powinno nam przede wszystkim zależeć na stworzeniu romantycznej atmosfery. Idealnym otoczeniem dla kolacji we dwoje jest romantyczny półmrok, dający poczucie intymności. Do osiągnięcia takiego efektu doskonale sprawdzą się małe lampki LED umieszczone w różnych punktach pokoju, które będą dawać subtelne, delikatne światło. Są one doskonałym zamiennikiem tradycyjnych świec, będąc jednocześnie dużo bezpieczniejsze w użyciu. Dzięki czemu będziemy mogli się skupić na naszej drugiej połowie, nie martwiąc się o spalone firanki. Do oświetlenia stołu sprawdzi się mała, elegancka lampka stołowa. Jeżeli mamy zamontowane lampy z regulacją jasności, to w łatwy sposób możemy dostosować ich światło do klimatu Walentynek. Ważną kwestią jest barwa oświetlenia, nie przez przypadek romantyczne kolacje kojarzą się ze światłem świec i kominka. Jednak na rynku dostępne są również żarówki LED dające ciepłe światło i właśnie one będą najlepszym wyborem na tę okazję. Taka barwa pomaga w zrelaksowaniu się i sprawia, że wnętrza wydają się bardziej przytulne.

Oświetlenie na Walentynki – lampy dekoracyjne 

Oświetlenie na Walentynki, lampa czerwona led serce MalikiInnym pomysłem jest umieszczenie w pomieszczeniu dekoracyjnych lamp pasujących tematycznie do Dnia Zakochanych. Możemy na przykład wybierać spośród wielu modeli w kształcie serca, które można postawić na meblach lub powiesić na ścianie. Inną możliwością są lampy neonowe układające się w napis LOVE, będą one zwracającym uwagę dodatkiem podkreślającym, że dziś Walentynki. Takie dekoracje często są w czerwonym lub różowym kolorze, symbolizującym miłość. Innym sposobem na uzyskanie oświetlenia pokoju w tym kolorze, jest wykorzystanie kolorowych żarówek kupionych specjalnie na tę okazję i wkręcenie ich zamiast zwykłych. Poza tym niektóre lampy LED, oprócz zmiany jasności, oferują opcję zmiany koloru światła. Najlepszy efekt da połączenie ciepłego białego lub żółtego światła i czerwonych akcentów. Samo czerwone oświetlenie prawdopodobnie okaże się zbyt przytłaczające i będzie wyglądać niekorzystnie. Możemy także wykonać taką dekorację samemu zmieniając abażury lub oplatając klosze już posiadanych lamp czerwoną tkaniną.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją oświetlenia na Walentynkihttps://maliki.pl/oswietlenie na walentynki

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *