Jak wykorzystać oświetlenie na Halloween? Gotowce i pomysł DIY.

Halloween jest w pewnym sensie świętem światła, mimo że nierozerwalnie wiąże się z ciemnością. Coś w tym jest, prawda? Oświetlenie na Halloween jest tym, co buduje nastrój grozy i klimat podczas zabaw. Czy jednak jest to święto tylko dla ludzi o mocnych nerwach?

oswietlenie-na-halloween

Od najmłodszych lat

W XXI wieku święto duchów obchodzone jest już przez najmłodsze dzieci. W przedszkolach maluszki wykonują duszki z chusteczek jednorazowych, czy serwetek. Starszaki wyklejają szkielety z patyczków higienicznych a na zajęciach z angielskiego poznają anglojęzyczne halloween’owe zabawy bawiąc się z czarownicami.

Światopogląd rodziców jest różny, fakt pozostaje jednak niezmienny – nie uciekniemy od tego święta. Multikulturowe dziś dzieci zupełnie inaczej na nie patrzą, niż osoby wyrosłe w polskich tradycjach. Jeśli zdecydujemy się obchodzić Halloween, zyskujemy ogromne pole do popisu, okazję do spotkań towarzyskich a także pretekst do rodzinnego spędzania czasu. Wycieczki na farmy dyń, czy wykonywanie własnego owocowego lampionu coraz częściej staje się coroczną tradycją. Idąc krok dalej nasze oświetlenie na Halloween może być wyzwaniem dekoratorskim, które nie spleśnieje w wilgotnej aurze i nie pomarszczy się od nadmiaru ciepła.

Powieś gotowe oświetlenie na Halloween

Producenci lamp LED co roku poszerzają ofertę oświetlenia dekoracyjnego dedykowanego październikowemu świętu. Są to efektowne lampiony z papierowym kloszem. Sprawdzą się jako dekoracja wisząca np. przy patio, czy na drzewie przed domem. Mogą być wykorzystane jako lampy stojące na parapecie, oświetlające przestrzeń i tym samym rysujące na ścianach cienie pająka, szkieletu, czy groźnie spoglądających oczu. Rozwiązanie jest ekonomiczne (niska cena) i funkcjonalne (do złożenia i przechowania).

Oświetlenie na Halloween to też zabawa!

Chcemy zaproponować Ci jeszcze coś. Tym razem z humorem i tylko dla osób, które rozbawiają kawały oparte na straszeniu…

Świecąca czarownica

Masz może okrągły kinkiet łazienkowy albo lampę stołową z kulistym kloszem? To praktyczne rodzaje oświetlenia, więc jeśli Ci go brakuje, możesz wykorzystać pretekst i kupić coś, co przyda Ci się przez cały rok. Co możesz zrobić z okrągłym szklanym kloszem?

 1. Przygotuj brystol w wybranym ciemnym kolorze.
 2. Odrysuj na nim koło większe od średnicy klosza.
 3. Wewnątrz wytnij drugie mniejsze. To będzie rondo kapelusza.
 4. Wytnij stożek lub drugie koło, może być wielkości ronda. Jeśli masz koło, przetnij je na długość promienia od brzegu do środka.
 5. Uformuj czubaty stożek i w miejscu nachodzenia na siebie brystolu, sklej lub zszyj zszywkami. Pamiętaj by średnica podstawy mieściła się idealnie w wewnątrz ronda.
 6. Brystol u podstawy stożka ponacinaj i wygnij na zewnątrz powstałe skrzydełka. Stożek powinien stać samodzielnie.
 7. Od góry nałóż na skrzydełka klej, naklej kawałeczki taśmy dwustronnej.
 8. Od strony czubka do dołu stożka nałóż przygotowane wcześniej rondo.
 9. Przyciśnij rondo do klejących się skrzydełek.
 10. Poczekaj trochę, jeśli używany był klej.
 11. Nałóż czapkę na szklany klosz…

Wariantem dla leniwych jest pożyczenie lub kupienie gotowej czapki czarownicy 😉

Teraz wystarczy tylko poczekać, aż ktoś wchodząc do ciemnego pomieszczenia zapali tak udekorowaną lampkę…

Myślisz, że nasz pomysł jest wart wykorzystania?

Jak Ty obchodzisz Halloween?

PS. W razie braku inspiracji zajrzyj koniecznie na Pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *