Lampy liniowe na wymiar – technika oświetleniowa

Technologia LED niemal całkowicie zastąpiła tradycyjne żarówki. Jet energooszczędna i niesamowicie elastyczna, jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne. Za pomocą światła LED możemy tworzyć dowolne iluminacje świetlne.

Lampy LED mogą przyjmować bardzo różne formy – od światła punktowego o różnym natężeniu po lampy liniowe. Za ich pomocą można oświetlić miejsca, w których zastosowanie tradycyjnej lampy nie jest możliwe. Dodatkowo pozwalają dzielić przestrzeń optycznie, tworzyć strefy w dużych pomieszczeniach, podświetlać dowolne elementy infrastruktury. 

Lampy liniowe na wymiar

 

Jak zbudowane są lampy liniowe LED?

Lampy liniowe to nic innego, jak taśmy LED w profilach aluminiowych z odpowiednio dobranym modułem sterującym. Profile LED oferują kilka możliwości, jeśli chodzi o skierowanie światła w określonym kierunku. 

  • Profile narożne – wykorzystuje się je do oświetlenia wybranej powierzchni pod kątem 90°. Taka listwa umieszczona w narożnikach (na obwodzie powieszanego sufitu, pod górnymi szafkami kuchennymi czy półką) daje światło skierowane zarówno w dół, jak i w stronę oświetlanej przestrzeni. 
  • Profile do mocowania na powierzchni – instaluje się je na ścianach lub meblach – słup światła skierowany jest ku dołowi. Oferują szeroki kąt padania światła – nawet 120°. 
  • Profile wpuszczane – mocuje się je w specjalnie przygotowanych rowkach. Dzięki temu lampa liniowa staje się integralną częścią płaszczyzny. Tego typu oświetlenie można instalować nie tylko w meblach, ale również w podłogach czy ścianach. 

Lampy liniowe stosuje się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Lampy liniowe zewnętrzne buduje się z profili wodoszczelnych i taśm odpornych na działanie zmiennych temperatur. 

hotel

Lampy liniowe na wymiar – dlaczego warto?

Lampy liniowe na wymiar to doskonały sposób na zrealizowanie każdej, nawet najbardziej szalonej aranżacji. Możliwości ich wykorzystania są praktycznie nieograniczone. Obudowy z profili LED można łączyć pod różnymi kątami, zatem można uzyskać lampę liniową o dowolnych wymiarach i kształcie. 

Co więcej profile LED to oprawy, które oferują ogromna dowolność, jeśli chodzi o kąt padania światła, jego natężenie i barwę. Odpowiednio dobrana maskownica do profilu pozwala na uzyskanie różnych barw i natężenia światła emitowanego przez lampę liniową. 

Lampy liniowe na wymiar to w 100 procentach spersonalizowane oświetlenie. Takie, które od początku do końca można dopasować do potrzeb użytkowników. Szczególnie, że barwy i natężenia światła możesz dobrać idealnie do tego, w jakim wnętrzu instalujesz oświetlenie. 

SORGA_1

Aranżacje z wykorzystaniem lamp liniowych LED

Lampy liniowe na wymiar można wykorzystać zarówno w roli oświetlenia głównego, jak i w celach dekoracyjnych. Za ich pomocą można stworzyć niebanalne oświetlenie sufitowe. Zamiast żyrandoli czy punktów LED instalujemy lampy liniowe. Jeśli chodzi o ich długość i rozmieszczenie to oczywiście panuje tutaj pełna dowolność. Warto dobrać je umiejętnie, wówczas pomogą w optycznym wymodelowaniu wnętrza. W aranżacjach industrialnych zastąpią techniczne świetlówki. Trzeba pamiętać, że jest to forma oświetlenia o charakterze minimalistycznym i nowoczesnym. Zatem najlepiej będzie pasować do tak urządzonych wnętrz. 

Lampy LED na wymiar mogą mieć również formę konstrukcji wiszącej. Wygląda to niesamowicie efektownie. Szczególnie, gdy lampa ma fantazyjny kształt lub zastosowana została do oświetlenia konkretnej strefy w pomieszczeniu. Wyobraź sobie nowoczesną kuchnię otwartą na salon. Piękną wyspę kuchenną na wysoki połysk, a nad nią prostą, wiszącą lampę liniową. 

DOPIO_3

 

Nie ma bardziej efektownego oświetlenia schodów lub balustrad. W tym przypadku można zastosować je jako oświetlenia dodatkowe o ciepłej barwie i mniejszym natężeniu. Dodatkowo instalacja czujników ruchów i zmierzchu pozwoli rozświetlać schody tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Lampy liniowe można programować w taki, sposób, aby zapalały się jednocześnie lub kolejno w momencie wchodzenia po schodach. 

oświetlenie schodów

Kompozycje geometryczne z lamp liniowych bardzo efektownie prezentują się w długich i wąskich pomieszczeniach np. na korytarzach. Za pomocą kombinacji kilku lap liniowych możesz sprawić, że takie wnętrza będą wydawać się szersze niż są w rzeczywistości. 

Za pomocą lamp liniowych na wymiar możesz tworzyć efektowne aranżacje w swoim domu i firmie. Umiejętne wykorzystanie podświetleń to jeden ze sprawdzonych sposób na zwiększenie sprzedaży – warto zatem wykorzystać lampy liniowe również w obiektach komercyjnych. Odpowiednio podświetlone półki czy witryny sprawiają, że klient zwraca większą uwagę na wyeksponowane w ten sposób produkty. Z oświetleniem LED możesz sobie na to pozwolić – zużycie energii elektrycznej takich źródła światła może być nawet o 70% niższe niż w przypadku zwykłych żarówek czy halogenów. 

oświetlenie sklepu

Lampy liniowe na wymiar ma wiele zalet – jedną z nich jest personalizacja. Nie musisz szukać modeli lamp o konkretnych wymiarach. Dopasujemy lampy do Twojego projektu – nie tylko ich wymiary, ale również kolor i natężenie oświetlenia. 

Szukasz porady przy doborze oświetlenia?
Zapraszamy do kontaktu:
☎️Zadzwoń 660 778 353
📧napisz : [email protected]
📌Przyjdź: Głogów, ul.Budowlanych 6E
poniedziałek – piątek 9:00-17:00
sobota 9:00-13:00
Maliki oświetlenie i technologia LED-zespół ekspertów oświetlenia na wymiar.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.