Odstąpienie od umowy
ODSTĄPIENIE OD UMOWY-ZWROT dla osoby fizycznej
- Zgodnie z treścią Ustawy O ochronie niektórych praw konsumentów (...)kupujący ma możliwość zwrotu zakupionych produktów w terminie do 14 dni od dnia sprzedaży, wyjątek stanowią produkty robione na wymiar.
- Chęć zwrotu towaru należy zgłosić , drogą e-mail,
- Klient ma prawo zwrotu zakupionego towaru , w stanie nienaruszonym bez podania przyczyny w przeciągu 14 dni od momentu otrzymania paczki, Towar nie może nosić śladów użytkowania. Musi być dostarczony z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy,
- Zwrot towaru odbywa się na koszt zwracającego,
- W przypadku wysyłki radzimy ubezpieczyć towar na wypadek jego uszkodzenia lub zaginięcia, ponieważ nie odpowiadamy za nie. Odpowiedzialność w trakcie transportu ponosi przewoźnik.
- Zwrot pieniędzy za odesłany do nas towar, następuje po otrzymaniu przesyłki zwrotnej i sprawdzeniu ilości oraz stanu towaru do 7 dni.
ODSTĄPIENIE OD UMOWY-ZWROT dla Przedsiębiorcy
-
Prawo do odstąpienia od umowy kupna zawartej na odległość jak wskazano w ustawie, takie prawo ma tylko konsument, a zgodnie z art. 22 Kodeksu cywilnego za konsumenta uznaje się osobę fizyczną, dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Ustawowe uprawnienie do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn oraz bez konsekwencji finansowych dotyczy tylko transakcji, w których kupującym towar lub usługę jest konsument, czyli z założenia nieprofesjonalista, słabsza strona umowy.Tak więc przedsiębiorca nie jest w takiej transakcji traktowany jako słabsza strona umowy, którą trzeba chronić, ale jako równorzędny podmiot gospodarczy, prowadzący własny biznes. Osoby fizyczne, które są przedsiębiorcami, a jednocześnie dokonują zakupu towaru lub usługi w celu związanym z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą nie mogą zatem skorzystać z tego ustawowego uprawnienia.Definicja konsumenta zamieszczona jest w art. 221 kodeksu cywilnego